O autorce

Narodila jsem se v Českých Budějovicích, kde jsem prožila celý svůj život. Jižní Čechy jsou mojí láskou. Malebná krajina, krásná města a vesnice a přátelé, kteří mě po celý život provází, ovlivnili mou tvorbu. Studovala jsem technický obor a tak mám blízko i k námětům měst a k architektuře.

Proto najdete v mé tvorbě obrazy z různých oblastí. Od krajinomalby k městům, od figurální tvorby k portrétům v realistickém i abstraktivním pojetí. Nejčastěji maluji akrylovými nebo olejovými barvami na plátna.

Intenzivně se malováním zabývám posledních 15 let. Vystavuji v Českých Budějovicích a v rámci Jihočeského kraje. Aktuální přehled výstav, na kterých můžete převážnou část obrazů vidět, najdete na mém webu www.pincovaalena.cz.

Musím se přiznat, že se zvlášť v posledním období snažím, aby moje obrazy byly plné barev a hlavně plné teplých odstínů, aby přinášely dobrou náladu a optimismus i když třeba doba není nejveselejší

Děkuji vám za váš zájem, moc si ho vážím a těším se na setkání s vámi ať už prostřednictvím obrazů, nebo osobně. Pokud by vám udělal některý můj obraz radost, bude to pro mě také velkou radostí.

Vaše Alena Pincová